5 زن شمشیرزن قوی کمیک دی سی
متفرقه

5 زن شمشیرزن قوی کمیک دی سی که به ندرت شکست می‌خورند

هر چند شخصیت‌های دی سی مانند واندر وومن و تالیا الغول به دلیل قدرت یا مهارت‌هایشان شناخته شده‌اند، اما آن‌ها همچنین زنان شمشیرزن تحسین‌برانگیزی هستند که تقریباً همتایی ندارند. بعضی از بزرگترین زنان شمشیرزن در جهان دی سی با شخصیت‌های محبوبی مانند دث استروک و بتمن مبارزه کرده‌اند، و حتی در نبرد با رقبایی که به ندرت شکست می‌خورند برنده شده‌اند.

آیا آن‌ها توسط خدایان و آمازون‌ها آموزش دیده‌اند؟ واندر وومن از شمشیرهایی که توسط خدایان ساخته شده استفاده می‌کرد، در حالی که زنان شمشیرزن مانند کاتانا و تالیا الغول توسط نینجاها و قاتلان حرفه‌ای آموزش دیده بودند. آن‌ها از ابزارهای سبک‌تر مانند کاتانا برای حداکثر آسیب و کمترین تعداد حرکت‌ها استفاده می‌کنند. این زنان شمشیرزن، خود را به عنوان بهترین‌ها در کمیک دی سی اثبات کرده‌اند.

5. رز ویلسون

رز ویلسون

رز ویلسون، یک مبارز و قاتل ماهر است که از طرح رنگی پدرش استفاده می‌کند. ریویجر به نام رز خودش را در یک چشم برای همسان شدن با پدرش، دث‌استروک، نابینا کرد، اما این زخم قابلیت‌های نبردی او را مختل نکرد. پس از اینکه رز فهمید که پدرش چه کسی است، زمانی را با تین تایتان‌ها گذراند پیش از اینکه به عنوان شاگرد اسلید به او بپیوندد. رز در انواع مختلفی از نبردهای دست به دست و شمشیربازی توسط دث استروک و نایت وینگ آموزش دید و پیش از اینکه عنوان دومین ریویجر را بپذیرد، به یک متخصص در نبرد و شمشیربازی تبدیل شد.

4. تالیا الغول

تالیا الغول

تالیا الغول برای اولین بار با بتمن آشنا شد زمانی که پدرش، رأس‌الغول، سعی در جذب شوالیه تاریکی داشت. سال‌ها بعد، پس از تعداد زیادی از تلاش‌های ناکام رأس برای بازسازی جهان، تالیا لیگ قاتلان را رهبری می‌کند. به عنوان سرپرست یک سازمان از نینجاها و مزدوران، تالیا یک مبارز بسیار با استعداد است.

با سالها آموزش، تالیا یک زن شمشیرزن با استعداد بسیار بیشتری است نسبت به کسانی که بدون مزایای لازاروس آموزش می‌بینند. علاوه بر این، پسرش با بتمن، دیمین وین، مهارت‌های او را به عنوان یک زن شمشیرزن و مربی اثبات کرده‌اند، که اغلب خودش هم شمشیر یا کاتانا را در دست دارد.

3. کاساندرا کین و کاتانا

کاساندرا کین

گرچه به ندرت دیده می‌شود که کاساندرا کین یک شمشیر را به دست داشته باشد، اما به دلیل آموزش والدینش ماهر در استفاده از شمشیر است. بودن دختر قاتلان معروفی مانند لیدی شیوا و دیوید کین برایش مزایایی دارد، مزایایی که به طور انحصاری مربوط به پنهان‌کاری در سایه‌ها و کشتن است. پس از وقایع سرزمین هیچ کس، کاساندرا کین یکی از متحدان بتمن شد، حتی پس از باربارا گوردون به بت‌گرل تبدیل شد. از آن زمان به بعد، کاساندرا مهارت‌های خود را در کنار خانواده بت استفاده کرده است، به ندرت شمشیری به دست می‌گیرد، اما اگر لازم شود از آن استفاده می‌کند.

کاتانا

شمشیر کاتانا ارواح را در دام می‌اندازد. کاتانا برای اولین بار در کنار همکاران اوت‌لورز، تحت رهبری بتمن، در شجاع و بزرگ #200 ظاهر شد. اوت‌لورز تیم دیگری از ابرقهرمانان بودند، اما با تجربه‌ای کمتر از لیگ عدالت و آموزش کمتر از تین تایتانز، با این حال نمی‌توان به همین چیز در مورد کاتانا اکتفا کرد. کاتانا یک رزمی‌کار بسیار با استعداد است که شمشیر سولتیکر را در ژاپن به دست آورد، پیش از اینکه به اوت سایدر بپیوندد. یک برش از شمشیر سولتیکر ممکن است مهلک باشد.

2. آرتمیس

آرتمیس

مانند واندر وومن، آرتمیس از بانا-میغدال یک آمازونی است، که از همه مزایای فیزیکی و جادویی آنها برخوردار است. او می‌تواند شمشیر را سریع‌تر بچرخاند، عمیق‌تر ببرد و آسیبی بزرگتر از هر انسان با یک شمشیر وارد کند. با این حال، آرتمیس حتی بیشتر از دیانا بی‌رحم است، که او را در شرایط مناسب مرگبارتر می‌کند.

آرتمیس حتی نقش واندر وومن را به عهده گرفت و به‌طور موقت به لیگ عدالت پیوست. سال‌ها بعد، او به شرکای بیزارو و اربابان هود در نسخه جدیدی از اوت‌لورز پیوست. آرتمیس، مانند خدایانی که از آنها می‌آمد، یک متخصص اسلحه است. او مشت‌های خود را ترجیح می‌دهد، اما آموزش آمازونی او شامل نبردهای با شمشیر نیز بود.

1. واندر وومن

واندر وومن

بیش از هر زمان دیگری، هنرمندان کمیک واندر وومن را با یک شمشیر نشان می‌دهند. در دوره بازنویسی نیو 52، دی سی کمیکس به شدت به منشا یونانی واندر وومن اعتماد کرده و ریشه‌اش را به خدایان یونانی و حتی زئوس خود وصل کرده است. او حتی در فیلم واندر وومن 2017 از شمشیر معروف Godkiller استفاده کرد.

سخن پایانی

بتمن بهترین کارآگاه جهان است، سوپرمن قویترین قهرمان جهان است و واندر وومن ماهرترین شمشیرزن دی سی است. توسط جنگجویان آمازون و خود خدایان آموزش دیده، واندر وومن شوالیه درخشان دی سی است، که هم مردان و هم خدایان از او می‌ترسند.

نظرات

نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *